ПРО НАС

Інститут миру і порозуміння (ІМіП) - провідна українська громадська організація, яка спеціалізується на досягненні  позитивних і стійких змін за допомогою діалогових та відновних практик. УЦП був створений в 2001 році в Києві як дочірня організація американської НУО «Пошук Порозуміння» (Search for Common Ground), а у 2012 році реорганізований в Інститут миру та порозуміння (ІМІП).

Наша місія: «Ми допомагаємо порозумітися у ситуаціях конфлікту і спільного прийняття рішень».

ІМіП має 25-річний досвід роботи у цій сфері. Наша діяльність базується на відновному підході, що спрямований на вирішення конфліктів і виправлення їх наслідків. Він передбачає побудову довіри та залучення причетних до ситуації учасників у процес обговорення, прийняття рішення чи розв’язання конфлікту задля формування розуміння, досягнення консенсусу стосовно прийняття рішення, розв’язання конфлікту та/або формування ненасильницького середовища.

Фокус організації зосереджений на трьох основних напрямках:

  1. Відновне правосуддя - створення доступної та дієвої альтернативи каральному правосуддю через впровадження програм відновного правосуддя в Україні
  2. Відновні практики в громадах - побудова безпечного середовища шляхом підвищення потенціалу територіальних громад у відновному підході
  3. Відновні практики у школах - розбудова безпечного та мирного середовища в школі заради сталих позитивних змін у громаді та суспільстві

За час роботи у сфері відновних практик у школах ми налагодили постійну роботу близько 30-ти Шкільних служб порозуміння (ШСП) у різних регіонах України, навчили більше 5000 школярів та вчителів вирішувати конфлікти шляхом медіації, написали методичні рекомендації та Рекомендовані стандарти якості функціонування ШСП, склали алгоритм створення ШСП, переклали книги іноземних авторів, які підвищили продуктивність  ШСП.

Результатом багаторічної роботи ІМіП стало створення унікальної моделі “Мирна школа” - інтегрованої та комплексної моделі побудови взаємовідносин і комунікації в освітньому закладі, метою якої є формування безпечного мирного середовища у шкільній громаді шляхом профілактики насильства і  булінгу та зниження рівня конфліктності. Модель має статус освітнього експерименту всеукраїнського рівня, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 1 листопада 2019 року[3] і впроваджується в 10 пілотних школах 5 регіонів України спільно з Українським НМЦ практичної психології і соціальної роботи та Інститутом модернізації змісту освіти МОН.

Докладніше про роботу ІМіП та створення Мирної школи читайте у статті “Від медіації рівний-рівному до “Мирної школи


Щиро ваша,
команда Інституту миру і порозуміння

IMG 5137

МЕРЕЖА МИРНОЇ ШКОЛИ

ШСП в цифрах

Кількість ШСП в Україні (05.2017)

29

Проведені медіації (09.2016)

62

Проведені кола (від 05.2016 до 10.2016)

1149

Кількість навчених медіаторів (від 05.2016 до 05.2017)

260

Навчені координатори ШСП (від 05.2016 до 05.2017)

26

Кількість людей, ознайомлених із відновними практиками в ШСП (від 05.2016 до 05.2017)

8000

Сайт створений в рамках проєкту «Мирна школа», що підтримується урядом Німеччини, через спільний внесок Програмного офісу forumZFD в Україні та Громадянської служби миру Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH та реалізується спільно з ГО «Інститут миру і порозуміння», Українським НМЦ практичної психології і соціальної роботи та Інститутом модернізації змісту освіти МОН.

  • forum zfd
  • forum zfd
  • forum zfd
  • forum zfd
  • forum zfd
  • forum zfd
  • forum zfd