Шкільні служби порозуміння – (ШСП) – це осередки в школах, у яких старшокласники допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом та налагоджують безпечну атмосферу. Для цього вони проходять навчання та використовують в роботі відновні практики – медіацію, коло прийняття рішень та ін.

 

Даний сайт – це платформа, яка допомагає ШСП працювати ефективно та розвиватись, а також слугує своєрідним посібником для шкіл, які лише мріють про створення ШСП. На сайті учні, вчителі та шкільна адміністрація можуть знайти деталізований опис процесу створення ШСП, необхідні для цього методичні матеріали та контакти тренерів-наставників, налагодити партнерство з існуючими в Україні ШСП.

 

Команда Інституту миру і порозуміння плекає ідею безпечної школи та створює ШСП в Україні ще з 2000 р.. У рамках різноманітних проектів нам вдалось налагодити постійну роботу 22-х ШСП у різних регіонах України, навчити більше 5000 школярів та вчителів вирішувати конфлікти шляхом медіації, написати методичні рекомендації, скласти алгоритм створення ШСП, перекласти книги, без яких робота ШСП була б непродуктивною.

 

Ми віримо, що всесвітній тренд "Шкільна служба порозуміння" активно розвиватиметься й в Україні, а українські школярі матимуть можливість навчатись життєвонеобхідним у ХХІ ст. навикам ефективної комунікації, вирішення конфліктів та веденню переговорів!

 

Щиро ваша,

команда Інституту миру і порозуміння.

ipcg_logo